Nejúspěšnějšími hráči 8. ročníku VC města Plzně se stali Monika Světničková (BADMINTON FSpS MU) a Jaromír Janáček (SkB Český Krumlov). Monika zvítězila společně s Michalem Hubáčkem v mixu a k tomu přidala turnajový vavřín v singlu. Jaromír uspěl nejdříve v deblu spolu s oddílovým spoluhráčem Tomášem Švejdou, který výhru může spojit s oslavou svých patnáctin. V dalším svém finále Janáček opět zvítězil, tentokrát šlo o mužskou dvouhru.

Jako první první se odehrálo finále ženské čtyřhry a po dvou napínavých koncovkách se rozhodovalo až ve třetím setu, který zvádly lépe Hana Milisová a Eliška Maixnerová (SkB Český Krumlov, TJ Astra). Druhé místo a odměny za něj putují do Dobrušky pro dvojici Petra Hofmanová, Šárka Křížková.

Ve finále mužského deblu byl jasný první set pro dvojici Janaček-Švejda, druhý set byl hodně vyrovnaný, nasazené dvojky Vojtěch Šelong (BADMINTON FSpS MU), Ondřej Král ( SkB Český Krumlov) sice přidaly, ale dvojice Hubáček-Švejda zvládla lépe koncovku.

Mužská dvouhra byla z obou stran velice útočná, v první setu se vedení přelévalo na obě strany a závěr byl v režii Jaromíra Janáčka. Druhý set byl také vyrovnaný, ale jen do poloviny, pak už Jan Hubáček (TJ Montas Hradec Králové) uhrál jen dva body.

V mixu obhájili prvenství Michal Hubáček (Sokol Radotín Meteor) s Monikou Světničkovou. Všechny tři sety byly výsledkově poměrně jasné, ten prostřední byl ve prospěch páru Petr Jelínek (Sokol BC RSC Brno Tuřany), Dominka Kurzová (TJ Astra).

Asi největší finálové drama se konalo ve dvouhře žen, Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) těsně vyhrála první set, v druhém byla lepší Monika Světničková. Rozhodující třetí set ukázal bojovnost a herní kvality finalistek v plné kráse, Monika dokázala méně chybovat v koncovce a proměnila svůj druhý mečbol.

Finálové zápasy

ČŽMilisová, Maixnerová (1) - Hofmanová, Křížková (2) 24-22 22-24 21-15
ČMJanaček, Švejda - Král, Šelong (2) 21-9 21-17
MixHubáček M., Světničková (2) - Jelínek, Kurzová (5/8) 21-14 14-21 21-9
DMJanáček (5/8) - Hubáček J. (3/4) 21-19 21-12
Světničková (2) - Koukalová (5/8)18-21 21-16 21-19

Odkaz na tournamentsoftware s nedělními výsledky.


Odkaz na tournamentsoftware s přehledy medailistů.

Ke stažení: všechny turnajové pavouky ve formátu Microsoft Excel
Ke stažení: formulář výsledků turnaje ve formátu Microsoft Excel

V tomto ročníku VC Plzně se nedařilo nasazeným jedničkám a vypadly ve čtyřech disciplínách. Ve smíšené čtyřhře v krásném a dramatickém čtvrtfinálovém duelu prohrála dvojice Šelong-Šikalová s párem Holub-Milová. Ve dvouhře žen nasazená jednička Milová nestačila ve čtvrtfinále na Koukalovou. V mužské dvouhře podlehl první nasazený Valenta Janáčkovi a ve čtyřhře mužů prohrála nejvýše nasazená dvojice Holub-Hubáček, ale jejich soupeř byl kvalifikační s uvozovkami (vítěz MČR Janáček, v turnaji startující ve dvojici se Švejdou). Pouze v ženském deblu jsou nasazené jedničky i v nedělních zápasech, navíc pár Milisová-Maixnerová neztratil ani set.

Semifinálové dvojice

MixHolub, Milová - Jelínek, Kurzová (5/8)
Hošek,Křížková (3/4) - Hubáček M., Světničková (2)
ČŽMilisová, Maixnerová (1) - Koldová, Ondrášková
Ausbergerová, Zelinková (3/4) - Hofmanová, Křížková (2)
ČMJanaček, Švejda - Hošek, Jelínek (3/4)
Kurz-Zahrádka (5/8) - Král, Šelong (2)
Koukalová (5/8) - Dobiášová (3/4)
Zelinková(5/8) - Světničková (2)
DMHubáček J. (3/4) - Klimeš (5/8)
Janáček(5/8) - Benbenek (5/8)

Odkaz na tournamentsoftware se sobotními výsledky.

Jan Louda, USK Plzeň

Ve dnech 10.‑12.3.2017 se v Plzni na Slovanech v Městské sportovní hale (pozor změna místa akce vůči předchozím ročníkům) uskuteční 8. ročník Velké ceny města Plzně v badmintonu.

Turnaj je zařazen mezi 5 nejvýznamnějších turnajů v České republice, zúčastní se nejlepší hráči a hráčky českého žebříčku.

Akce se koná pod záštitou pana Martina Zrzaveckého, primátora města Plzně.

Uzávěrka přihlášek na turnaj je 1.3.2017! Více informací v sekci propozice.

Vítězi jednotlivých disciplín se stali:

  • DM: Jarolím Vícen (BK 73 Deltacar Benátky n/J)
  • DŽ: Sabina Milová (SKB Český Krumlov)
  • ČM: Michal Hubáček, Ivo Stoklas (Sokol Meteor Praha-Radotín)
  • ČŽ: Dominika Budzelová, Denisa Šikalová (TJ Sokol Klimkovice, BK 73 Deltacar Benátky n/J )
  • SČ: Michal Hubáček, Monika Světničková (Sokol Radotín Meteor Praha, Badminton FspS MU Brno)
  • Kompletní výsledky sedmého ročníku Velké ceny města Plzně.

    Přečíst si můžete článek o turnaji na serveru czechbadminton.cz.

    Vítězi jednotlivých disciplín se stali:

  • DM: Vojtěch Šelong (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice)
  • DŽ: Hana Milisová (SKB Český Krumlov)
  • ČM: Ondřej Král, Ivo Stoklas (Sokol Židlochovice, Sokol Meteor Praha-Radotín)
  • ČŽ: Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra Praha, SKB Český Krumlov)
  • SČ: Vojtěch Šelong, Hana Milisová (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice, SKB Český Krumlov)
  • Medailistky ve dvouhře žen 2014

    Vítězi jednotlivých disciplín se stali:

  • DM: Adam Mendrek (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice)
  • DŽ: Hana Milisová (SKB Český Krumlov)
  • ČM: Ondřej Král, Ivo Stoklas (Sokol Židlochovice, Sokol Meteor Praha-Radotín)
  • ČŽ: Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra Praha, SKB Český Krumlov)
  • SČ: Jaromír Janáček, Hana Milisová (SKB Český Krumlov)
  • Martina Vacková, Monika Erbenová

    Vítězi jednotlivých disciplín se stali:

  • DM: Petr Jelínek (BC RSC Brno)
  • DŽ: Hana Milisová (SKB Český Krumlov)
  • ČM: Pavel Florián, Ondřej Kopřiva (SKB Český Krumlov, Sokol Dobruška)
  • ČŽ: Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra Praha, SKB Český Krumlov)
  • SČ: Vojtěch Šelong, Denisa Šikalová (Orlová-Lutyně, Deltacar Benátky nad Jizerou)
  • Přečíst si můžete článek o turnaji na serveru czechbadminton.cz.

    Jiří Provazník a Hana Milisová, vítězové smíšené čtyřhry

    Vítězi jednotlivých disciplín se stali:

  • DM: Petr Jelínek (BC RSC Brno)
  • DŽ: Hana Milisová (SKB Český Krumlov)
  • ČM: Jiří Provazník, Pavel Drančák (Deltacar Benátky n.J., Sokol Meteor Praha-Radotín
  • ČŽ: Šárka Křížková, Kateřina Tomalová (Sokol Dobruška, Sokol Klimkovice)
  • SČ: Jiří Provazník, Hana Milisová (Deltacar Benátky n.J., SKB Český Krumlov)
  • Přečíst si můžete článek o turnaji na serveru czechbadminton.cz.

    Monika Erbenová a Martina Vacková, vítězky čtyřhry žen

    Svá loňská prvenství obhájili ve smíšené čtyřhře Daniel Skrčený a Monika Erbenová (BaC Kladno), ve čtyřhře žen Monika Erbenová a Martina Vacková (BaC Kladno, Sokol Králův Dvůr), ve čtyřhře mužů Josef Rubáš a Jaroslav Sobota (USK Plzeň) a ve dvouhře žen Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice). Jediným novopečeným vítězem se stal Marián Šulko (Slovensko), který zvítězil ve dvouhře mužů.

    Přečíst si můžete článek o turnaji na serveru czechbadminton.cz.

    Ve dnech 27.‑28.2.2010 se v Plzni uskutečnil 1. ročník Velké ceny města Plzně v badmintonu.

    Dvouhra mužů

    Dvouhra mužů

    1. Jan Segeč (USK Plzeň)
    2. Lukáš Kurz (Astra Praha)
    3.-4. Jaroslav Holeček (BaC Kladno)
    3.-4. Zdeněk Sváta (Sokol Dobruška)

    Dvouhra žen

    Dvouhra žen

    1. Dominika Koukalová (BK Hořovice)
    2. Lucie Havlová (Sokol Doubravka)
    3.-4. Eliška Maixnerová (Astra Praha)
    3.-4. Kateřina Krejčová (USK Plzeň)

    Čtyřhra mužů

    Čtyřhra mužů

    1. Jaroslav Sobota, Josef Rubáš (USK Plzeň)
    2. Jakub Bitman, Pavel Drančák (Sokol Meteor Praha Radotín)
    3.-4. Radek Gregor, Petr Hošek (Astra Praha, Hamr Praha)
    3.-4. Daniel Holec, Jakub Zahrádka (Astra Praha)

    Čtyřhra žen

    Čtyřhra žen

    1. Martina Vacková, Monika Erbenová (Sokol Králův Dvůr, BaC Kladno)
    2. Markéta Kozová, Kateřina Krejčová (USK Plzeň)
    3.-4. Zuzana Kocourková, Jana Nejedlová (Sokol Dobruška, Slavia TU Liberec)
    3.-4. Eva Davidová, Hana Jiruchová (Slavia TU Liberec, Sokol Dobruška)

    Smíšená čtyřhra

    Smíšená čtyřhra

    1. Daniel Skrčený, Monika Erbenová (BaC Kladno)
    2. Jan Štika, Martina Vacková (Spoje Praha, Sokol Králův Dvůr)
    3.-4. Jaroslav Sobota, Markéta Kozová (USK Plzeň)
    3.-4. Petr Hošek, Eliška Maixnerová (Hamr Praha, Astra Praha)

    Partneři turnaje
    Město Plzeň
    Nadace 700 let města Plzně
    KTA Technika
    Nadace sportující mládeže
    Český badmintonový svaz
    MN Sport
    Cestovní kancelář Loudatour
       
    Informace o turnaji:
    an image
    Tomáš Knopp
    mobil: 777 586 357
    e-mail: zpcbadminton@centrum.cz
    Plakát turnaje
    Plakát turnaje